رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد: تحقق اقتصاد دانش‌بنیان با کاربردی‌کردن فناوری/ آمادگی جهاددانشگاهی برای حل معضل پسماند
رییس جهاددانشگاهی با بیان این‌که اقتصاد دانش‌بنیان چیزی جز توسعه و کاربردی کردن فناوری نیست، افزود: متاسفانه کشور درگیر مسایل سیاسی شده اما تدابیر مقام معظم رهبری چراغ راهی است که عزم و اراده ما را مصمم‌تر می‌کند.

سرخط خبرها

رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد: تحقق اقتصاد دانش‌بنیان با کاربردی‌کردن فناوری/ آمادگی جهاددانشگاهی برای حل معضل پسماند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی امروز (۹ مهر) در نشستی با رییس، معاونان و روسای مراکز جهاددانشگاهی گیلان، اظهار کرد: اساس توسعه هر کشور منوط بر توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه است.

رییس جهاددانشگاهی با بیان این‌که اقتصاد دانش‌بنیان چیزی جز توسعه و کاربردی کردن فناوری نیست، افزود: متاسفانه کشور درگیر مسایل سیاسی شده، اما تدابیر مقام معظم رهبری چراغ راهی است که عزم و اراده ما را مصمم‌تر می‌کند.

وی با بیان این‌که ما علاقه‌مند هستیم که کشور براساس نیاز خود به ما ماموریت دهد، گفت: توان و پتانسیل انجام کارهای بزرگ در کشور وجود دارد؛ ما تلاش می‌کنیم که این نقش را ایفا کنیم و در این راستا پاسخ‌های مثبت هم دریافت کردیم.

دکتر طیبی خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای ۳۱ پروژه‌ی فناورانه اعتبار ۳۱ میلیون یورویی اختصاص یافت و در تلاش هستیم این روند برای امسال و سال آینده هم ادامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با تعریف پروژه‌های فناورانه پیشرفته همین منابع را تامین کنیم تا همه واحدهای استانی هم ۲ تا ۳ پروژه شاخص داشته باشند.

رییس جهاددانشگاهی تصریح کرد: خوشبختانه این نگاه نسبت به جهاددانشگاهی وجود دارد که می‌تواند با تعریف زنجیره‌ای از فناوری‌های پیوسته مشکلات کشور را در برخی از ابعاد حل کند؛ علاوه بر این در حوزه علوم انسانی و اجتماعی هم توجه ویژه‌ای به ظرفیت‌های موجود در جهاددانشگاهی وجود دارد.

دکتر طیبی تصریح کرد: باید به لحاظ فرهنگی، فناورانه و علمی ماموریت محور باشیم تا کشور بر اساس اعتقادات دینی و امکانات موجود به پیشرفت برسد؛ بنابراین اگر پروژه فناورانه خوبی تعریف شود، ظرفیت لازم برای تامین منابع وجود دارد.

وی با بیان این‌که شرایط کشور سخت است و باید خود را در مسیری قرار دهیم که تامین منابع کنیم، خاطرنشان کرد: آموزش‌های تخصصی را باید به سمت مهارت محوری هدایت کنیم تا افراد بتوانند مشاغل خانگی ایجاد کنند.

رییس جهاددانشگاهی گفت: استان گیلان پتانسیل زیادی دارد، به ویژه در حوزه حل معضل پسماند می‌تواند بسیار نقش‌آفرین باشد، در این راستا به‌صورت جدی حامی شما هستیم و حتی می‌توانید نیروهای نخبه دانشگاهی را جذب کنید.

دکتر طیبی با تاکید بر حفظ فرهنگ جهادی، تصریح کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی با سابقه ای که دارد، از جایگاه ویژه‌ای نزد مسوولان برخوردار است، بنابراین باید فرهنگ جهادی را که برگرفته از تعامل ایمان، علم، عمل و تلاش خستگی‌ناپذیر است، حفظ کنیم و شاهد خدمات خوب در کشور باشیم.