جهاددانشگاهی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در طرح های ملی است/ لزوم حمایت تمام سطوح حاکمیت از این مولود انقلاب اسلامی

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در طرح های ملی است گفت: نیاز است که در تمام سطوح حاکمیت از جمله در دولت، مجلس و قوه قضاییه یک بازنگاهی به ظرفیت این مولود انقلاب اسلامی داشته باشیم.

جهاددانشگاهی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در طرح های ملی است/ لزوم حمایت تمام سطوح حاکمیت از این مولود انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهوری عصر امروز (دوشنبه ۱۶ مردادماه) در مراسم بزرگداشت چهل وسومین سالگرد تشکیل جهاد دانشگاهی که در پژوهشگاه رویان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدای جهاددانشگاهی، بیان کرد: بنده پنج ماه بیشتر در جهاد دانشگاهی توفیق حضور نداشتم، اما تمام افراد در جهاد دانشگاهی شهادت می‌دهند که همیشه از این نهاد مقدس انقلاب اسلامی به عنوان یک سرمایه بزرگ ملی یاد کرده ام.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بر این باور دارم که جهاددانشگاهی می‌تواند در تمام دوره‌ها یک الگوی پیشرو پیشرفت برای کشور باشد. این سازمان مملو از دانشمندان، فناوران و استادان بی‌ادعا، پرکار، با تجربه و باسواد، امید و انگیزه برای اقدامات بزرگ است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: واقعا نیاز است که در تمام سطوح حاکمیت از جمله در دولت، مجلس و قوه قضاییه یک بازنگاهی به ظرفیت این میلاد و مولود انقلاب اسلامی داشته باشیم.

دکتر دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه فکر نمی‌کنم در نهادهای علمی، نهادی مانند جهاد دانشگاهی را نمی‌توان پیدا کرد که مورد توجه و محبت حضرت آقا باشد، گفت: مقام معظم رهبری در تمام سال‌ها در قالب یک کلام عمق باور و امید خود را به این نهاد نشان داده است.

وی افزود: امیدوارم در موقعیتی که قرار دارم به همراه جهاد دانشگاهی بتوانیم به این نهاد انقلابی کمک کنیم تا یک بستر سیال آموزش، پرورش و تربیت جوانانی که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند، باشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری مطرح کرد: در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری به همراه جهاد دانشگاهی چندین برنامه را در دستورکار قرار داده ایم. همچنین حمایت جدی از مجموعه پژوهشگاه معظم و عظیم پژوهشگاه رویان، مجموعه آزمایشگاه، پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف از بحث‌های فناورانه تا موضوعات تربیت نیروی انسانی را دنبال می‌کنیم و جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از بازیگران اصلی در چندین طرح کلان ملی و پیشران ثبت شده است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: جهاددانشگاهی به شکوفایی و ورود پرانرژی دوباره، رویش نسل جدید در دل دانشگاه‌ها و نگرش فرهنگی نیاز دارد تا با همان نگرش که تشکیل شده، امروز با زبان فرهنگ نسل جدید و جوانان وارد میدان عمل و جذب جوانان شود. هیچ موضوعی جذاب‌تر از علم و فناوری برای جوانان نیست تا جهاددانشگاهی پناه دانشجویان در دانشگاه‌های کشور شود. امیدواریم صدسالگی جهاددانشگاهی را به عنوان یک نهاد پیشرو جشن بگیریم.