کتاب

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب " انواع روشها ، تجربیات اجرایی و نوآوری در بندرسازی "  با گردآورندگی و تدوین " مهندس محسن هدایتی فر " توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.

کتاب " انواع روشها ، تجربیات اجرایی و نوآوری در بندرسازی " توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر انتشار یافت.

درمقدمه این کتاب آمده است:

  " با توجه به اینکه دانش و تجربیات سازمانها در زمره مهمترین سرمایه ها و دارائی های آنها محسوب می شود ، مدیریت دانش ، امر مهمی است که امروزه به عنوان یکی از مباحث علمی جدید فراگیر، توجه بسیاری از مراکز علمی و سازمان های بزرگ دنیا را به خود معطوف نموده ست. دانش تخصصی و تجربیات به دست آمده در پروژه­ها،  نقش بسیار مهم و کلیدی در انجام کارها و فعالیت ها در سازمان های مجری پروژه های عمرانی دارد ، از این رو توجه به این سرمایه های با ارزش در سازمان های مذکور بسیار ضرورت دارد. در موارد بسیاری مشاهده شده است که دانش و تجربه های سازمانها در فعالیتها ، نادیده گرفته شده است و در کارهای مشابه و تکراری به شیوه آزمون و خطا منابع قابل توجهی از سرمایه های ملی را از دست داده اند . بنابر این، ثبت مستمر دانش فنی و تجربیات کسب شده سازمان در پروژه ها و حفظ و استفاده مطلوب از آنها در پروژه های بعدی از اهمیت بالایی برخوردار است و پرداختن به این امر را می توان به عنوان راه حلی برای برطرف نمودن بخش قابل توجهی از مشکلات موجود در پروژه های عمرانی کشور مطرح کرد . با مدیریت دانش می توان  از دوباره کاری ها جلوگیری کرد و فرآیند اجرای پروژه ها را بهبود بخشید و زمان و هزینه اجرای پروژه ها را کاهش داد. در همین راستا ، با توجه به فعالیت گسترده و رو به افزایش شرکت جنرال مکانیک در پروژه های مختلف و متنوع مهندسی ، پیاده سازی سیستم ثبت و بکارگیری دانش فنی و تجربیات ارزشمند پروژه های این شرکت امری بسیار ضروری است . با توجه به مطالب فوق، شرکت تلاش نموده است تا فعالیت های بخش مدیریت دانش در رابطه با هر یک از پروژه ها را  ، پیگیری و ثبت نماید  . کتاب انواع روشها ، تجربیات اجرایی و نوآوری در بندرسازی ، از تولیدات مدیریت دانش شرکت جنرال مکانیک است که در بر گیرنده مطالبی در باره معرفی انواع موج شکن ها ، شمع های اسکله سازی ، آمورهای بتنی و.... ، مبانی طراحی و کلیات عملیات اجرایی در پروژه بندر انزلی در شرکت جنرال مکانیک می باشد."

شایان ذکر است این کتاب در پنج فصل، ۲۷۲ صفحه و در تیراژ ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۱۵۰۰۰۰ ریال به بازار کتاب عرضه شده است.

علاقمندان میتوانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop  ؛ خریداری نمایند.