کتاب

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، چاپ پنجم  کتاب " آناتومی در مهندسی پزشکی " تالیف آقای دکتر حمید کشوری ( عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ) و خانم مهندس شیوا اسبری ( دانشجوی دکترای رشته مهندسی بیومتریال) به چاپ رسید.

کتاب " آناتومی در مهندسی پزشکی " برای پنجمین مرتبه درانتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.

در پیشگفتار این کتاب آمده است:  " آناتومی در ضمن آنکه از اساسی­ترین و اولیه­ترین علوم پزشکی قلمداد می­گردد، می­تواند در گرایش­های مختلف مهندسی پزشکی نیز به عنوان دریچه­ای برای ورود به سایر حوزه­های علوم زیستی محسوب گردد.

برهمین اساس در این کتاب آناتومی به شکل دستگاهی مورد بحث قرار گرفته است. به نظر می­رسد که فراگیری به این شکل بتواند تا حد زیادی نگرش جامع­تری را به دانشجویان مهندسی پزشکی آن هم در حد معلومات مورد نیازشان را ارائه دهد. بنابراین آناتومی دستگاهی اعم از استخوان شناسی و مفاصل، عضلات، دستگاه گردش خون و سیستم قلبی– عروقی، دستگاه تنفس، دستگاه گوارش، دستگاه ادراری– تناسلی، غدد مترشحه­ی داخلی، پوست، بینایی و شنوایی و دستگاه عصبی فصول جداگانه­ای را به خود اختصاص داده­اند و در موارد لزوم ارتباط این دستگاه­ها نیز به صورت واضحی برقرار گردیده است.

از آن جا که شناخت و آگاهی ملموس­تر از درس آناتومی تا حد زیادی متکی بر عکس­های واضح و گویای مربوطه است، سعی شد تا حد امکان این نیاز نیز به بهترین وجه مرتفع گردد. "