پیام تبریک رییس دانشگاه امیرکبیر به مناسبت روز دانشجو

سید احمد معتمدی- رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به مناسبت روزدانشجو به دانشجویان این دانشگاه و سایر دانشجویان کشور پیامی نگاشته است.

پیام تبریک رییس دانشگاه امیرکبیر به مناسبت روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ متن نامه رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به شرح زیر است:

 

بی شک «دانشجو» به عنوان نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور، منزلت و نقش مهمی دارد و حرکت جامعه‌ی دانشگاهی به ویژه دانشجویان، بر مدار درایت، منطق، صمیمیت، نشاط سیاسی همراه با حفظ ارزش‌های انقلابی و اجتناب از افراطی‌گری،‌ می‌تواند بیش از پیش افق‌های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاید.


۱۶ آذر ۱۳۳۲ نیز نمادی گویا از بیداری، بینش، آزادگی و استکبارستیزی دانشجویان آگاه و هشیاری‌ست که مبتنی بر خردورزی و رشادت، سینه‌ی خود را در برابر تیرهای استعماری سپر کردند و فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رساندند.


ضمن گرامیداشت «روز دانشجو» و تبریک به دانشجویان عزیز؛‌ توفیقات روزافزون شما جوانان نخبه و سرمایه های گرانقدر ایران زمین را در پرتو مشعل پر فروغ این روز تاریخ ساز؛ در همه امور فردی و اجتماعی به ویژه در عرصه فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی از خداوند متعال خواهانم.

 

سید احمد معتمدی
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر