حضور انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ریاست جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود: انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر از انتشارات برتر در حوزه نشر دانشگاهی ( در زمینه های فنی-مهندسی و علوم پایه و مدیریتی) می باشد که هر ساله حضوری فعال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ که به عنوان ویترین صنعت نشر کشور می باشد، دارد و امسال نیز با ۳۵۰ عنوان کتاب که حدود ۵۰ عنوان آن چاپ اول بوده است در سالن F6- غرفه ۲۰۵ مصلی تهران منتظر حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می باشد.

مدیر مسئول انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ضمن اشاره به بازدید اخیرش از نمایشگاه بین المللی کتاب امسال افزود: متأسفانه استقبال از نمایشگاه امسال نسبت به سال های قبل تاکنون کمتر بوده که دلایل این موضوع علاوه برتغییر ذائقه فرهنگی مردم به دنبال گسترش فضای مجازی و عدم تمایل جمعی به کتابخوانی، با افزایش قیمت ناخواسته کتب ناشران که تابع مستقیمی از افزایش قیمت کاغذ در کشور است، مرتبط می باشد.

ورسه ای در ادامه گفت: این مسأله بیانگر ضرورت سیاست گذاری فرهنگی جهت ترویج کتابخوانی و همچنین حمایت های مالی ویژه مسئولان ذیربط بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت نشر کتاب می باشد. و صرفا شعار"نه به کتاب نخواندن" که پیام ارزنده‏ی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران می باشد، کافی نیست.

ورسه ای در پایان ضمن دعوت از همه علاقمندان و اقشار مختلف جهت حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب و بازدید از غرفه انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، خاطر نشان کرد: امیدواریم در روزهای آتی شاهد استقبال پرشورتر مردم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشیم که این مسئله قطعا اعتلای فرهنگ عمومی مردم کشورمان را به دنبال خواهد داشت.