حضور انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با بیش از 350 عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از حضور انتشارات واحد امیرکبیر در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران واقع در مصلی امام خمینی (ره) در سالنF6، غرفه۲۰۵خبر داد.

حضور انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

ریاست جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود: انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر از انتشارات برتر در حوزه نشر دانشگاهی ( در زمینه های فنی-مهندسی و علوم پایه و مدیریتی) می باشد که هر ساله حضوری فعال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ که به عنوان ویترین صنعت نشر کشور می باشد، دارد و امسال نیز با ۳۵۰ عنوان کتاب که حدود ۵۰ عنوان آن چاپ اول بوده است در سالن F6- غرفه ۲۰۵ مصلی تهران منتظر حضور علاقمندان به کتاب و کتابخوانی می باشد.

مدیر مسئول انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ضمن اشاره به بازدید اخیرش از نمایشگاه بین المللی کتاب امسال افزود: متأسفانه استقبال از نمایشگاه امسال نسبت به سال های قبل تاکنون کمتر بوده که دلایل این موضوع علاوه برتغییر ذائقه فرهنگی مردم به دنبال گسترش فضای مجازی و عدم تمایل جمعی به کتابخوانی، با افزایش قیمت ناخواسته کتب ناشران که تابع مستقیمی از افزایش قیمت کاغذ در کشور است، مرتبط می باشد.

ورسه ای در ادامه گفت: این مسأله بیانگر ضرورت سیاست گذاری فرهنگی جهت ترویج کتابخوانی و همچنین حمایت های مالی ویژه مسئولان ذیربط بویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از صنعت نشر کتاب می باشد. و صرفا شعار"نه به کتاب نخواندن" که پیام ارزنده‏ی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران می باشد، کافی نیست.

ورسه ای در پایان ضمن دعوت از همه علاقمندان و اقشار مختلف جهت حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب و بازدید از غرفه انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، خاطر نشان کرد: امیدواریم در روزهای آتی شاهد استقبال پرشورتر مردم در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشیم که این مسئله قطعا اعتلای فرهنگ عمومی مردم کشورمان را به دنبال خواهد داشت.