جلسات سه گانه تدبر در قرآن با حضور حجت الاسلام  استاد قرائتی در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزارشد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، محمدپور از برگزاری جلسات تدبر در قرآن در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور حجت الاسلام قرائتی و در میان حضور چشمگیر دانشجویان، اساتید و کارکنان این دانشگاه خبر داد

جلسات سه گانه تدبر در قرآن با حضور حجت الاسلام استاد قرائتی در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزارشد

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امیرکبیر با اعلام این خبر افزود: در راستای طرح هماهنگ تلاوت و تدبر سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور جهاد دانشگاهی، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امیرکبیر سلسله جلساتی با عنوان تدبر در قرآن را با حضور حجت الاسلام قرائتی تدوین نمود که این جلسات در روزهای دوشنبه هفتم، شنبه دوازدهم و سه شنبه سیزدهم اسفندماه در  مسجد دانشگاه برگزارشد. استاد قرائتی در جلسه اول دلایل عقلی و قرآنی حجاب را با زبانی شیوا بیان و در ادامه به اهمیت موضوع ازدواج جوانان پرداختند. ایشان در ادامه به پاسخ برخی شبهات از جمله قطع ید سارقین پرداختند.

استاد قرائتی در بخشی دیگر با اشاره به سوره مبارکه کوثر به جایگاه ویژه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در کلام قرآن پرداختند و یکی از بالاترین راه های سلوک الی ا.. را همسرداری مناسب عنوان کردند.

محمدپور با اشاره به جلسه دوم خاطرنشان کرد: در این جلسه استاد قرائتی با ذکر مثال های فراوان از آیات قرآن و نشانه های خلقت، به علم اندک بشر اشاره داشتند و تأکید کردند بسیاری از دستورات الهی در قرآن کریم و در بستر روایات براساس حکمت هایی است که در ظرف علم بشر نمی گنجد و ما باید به اتکای علم بی نهایت خداوند پذیرای آن ها باشیم.

محمدپور در پایان گفت: استاد قرائتی در سومین جلسه تدبر در قرآن کریم با اشاره به فرصت طلایی ایام تعطیلات نوروز و با توجه به آیه انتهایی سوره مبارکه عصر، دانشجویان نمازگزار را به تشویق دیگران به کارهای خیر از جمله  دعوت به نماز فراخواندند. ایشان در ادامه به ویژگی های منحصر به فراین فریضه الهی و نقش آن در قبولی تمامی اعمال اشاره داشتند. استاد قرائتی در پایان با ذکر خاطره ای به بیان لطایف فراز قرآنی " و با الولدین احسانا " پرداختند و تاکیدات قرآن پیرامون رعایت احترام مطلق پدر و مادر را گوشزد کردند

شایان ذکر است، علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی جلسات تدبر در قرآن و همچنین اطلاع از سایر برنامه های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی امیرکبیر می تواند به کانال سازمان دانشجویان امیرکبیر به آدرس @jd_aut، مراجعه کنند.