برگزاری چهارمین دوره کنفرانس بین‎المللی پردازش سیگنال و سیستم‎های هوشمند

به گزارش دفتر ایسنا در دانشگاه امیرکبیر، دکتر کریم فائز، دبیر کنفرانس بین المللی پردازش سیگنال و سیستم های هوشمند گفت: با توجه به اهمیت رو به رشد سیستم‎های پردازش دیجیتال و کاربردهای روزافزون آنها در زمینه‎های مختلف علمی و صنعتی، قطب علمی سامانه‎های پردازش دیجیتال دانشگاه صنعتی امیرکبیر از سال ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری سالانه کنفرانس بین‎المللی پردازش سیگنال و سیستم‎های هوشمند نموده است. این کنفرانس زمینه‎ای برای همفکری و تبادل دانش بیشتر بین محققان و پژوهشگران علمی و فنی در موضوع پردازش سیگنال و سیستم‎های هوشمند ایجاد می‎کند.

وی اضافه کرد: دوره‎های اول و دوم این کنفرانس در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دوره سوم در دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار شده است. پس از برگزاری موفقیت‎آمیز سه دوره قبلی و کسب تجارب ارزشمند، قطب علمی سامانه‎های پردازش دیجیتال تصمیم گرفته است که چهارمین دوره این رویداد مهم علمی را با حضور پرشکوه پژوهشگران گرامی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار نماید.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباره محورهای اصلی این کنفرانس بیان کرد: پردازش سیگنال، پردازش تصویر، پردازش صوت و گفتار، پنهان‎سازی داده‎ها، بینایی ماشین، تحلیل و بازشناسی الگو، داده‎کاوی، سیستم‎های هوشمند، شبکه‎های الکتریکی هوشمند، محاسبات نرم و شبکه‎های کامپیوتری از محورهای اصلی برگزاری این کنفرانس هست.

فائز خاطرنشان کرد: همانند دوره‎های پیشین، مقالات انگلیسی ارائه شده در کنفرانس در پایگاه اطلاعاتی IEEEXplore و مقالات فارسی در پایگاه اطلاعاتی سیویلیکا نمایه خواهند شد.

وی درپایان گفت: دریافت مقالات از ۱۷ شهریور ماه لغایت ۶ مهر ماه ۱۳۹۷ خواهد بود و علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی کنفرانس (http://icspis.aut.ac.ir) مراجعه کنند.

لینک خبر