برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در مرحله دانشگاهی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، سیدعلی محمدپور سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر از برگزاری هشتمین دوره از مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در مرحله دانشگاهی در سال ۱۳۹۸ خبر داد و  گفت: فراخوان مسابقه ملی مناظره دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر انجام شده است و تیم ها در حال ثبت نام در این مسابقات می باشند و البته همچنان فرصت جهت ثبت نام تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه دارد.

برگزاری هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در مرحله دانشگاهی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

محمدپور با اشاره به برگزاری این مسابقات برای سومین بار در این مرحله در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، افزود: در کنار برگزاری مناظرات دانشجویی که معمولا در روز دانشجو با حضور مسئولین و شخصیت ها انجام می گیرد و برگزاری تریبون های آزاد دانشجویی و امثال آن، مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در کل کشور برگزار می شود از شکلی منحصر به فرد برخوردار است که امتیازاتی را برای آن ایجاد می کند.

وی در تشریح تفاوت مسابقات ملی مناظره با دیگر برنامه های هم ارز در دانشگاه­ها ادامه داد: در این مسابقات گفت و گو صرفا دانشجویی، استدلال محور، موضوع محور و زمان مند می باشد که این چارچوب های مشخص در قالب مسابقه سبب شده است، این مناظرات روندی کاملا اصولی داشته باشد و از زوائد و حواشی مضر دور شود و نتایج مشخصی در انتهای هرمناظره درباره موضوعی مشخص گرفته شود.

محمدپور در توضیح نحوه برگزاری این مسابقات اذعان داشت: این مسابقات به صورت گروهی است و هر گروه متشکل از چهار نفر دانشجو در تمامی مقاطع و یک سرپرست تیم است. زمان هر مسابقه در مجموع ۳۲ دقیقه است که به صورت یک فرصت شش دقیقه‌ای برای طرح مسئله، دو فرصت سه دقیقه‌ای برای دفاع و یک فرصت ۴ دقیقه‌ای برای نتیجه گیری برای هر گروه تفکیک شده است.

وی ادامه داد: شرایط حضور در مسابقات دانشجو بودن است و تمامی دانشجویان مقاطع تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در این مسابقه می‌توانند شرکت کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر درپایان اظهار داشت : مهلت ثبت نام در این مسابقات تا ۲۵ اسفندماه سال جاری می باشد و مسابقات در بهار سال ۹۸ برگزار می شود. همچنین علاقمندان می‌توانند با مراجعه به دفتر  سازمان دانشجویان و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر و کانون ها و تشکل های دانشگاه امیرکبیر ثبت نام کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۹۵۰۹۸۱ داخلی ۱۰۳ یا از طریق کانال سازمان دانشجویان امیرکبیر به آدرس @jd_aut ارتباط برقرار نمایند.