همگام با دانشگاهیان انجام گرفت؛ تجدید میثاق جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان های امام خمینی(ره)/ بستن عهدی دوباره با مقام معظم رهبری

همگام با دانشگاهیان، جهادگران جهاددانشگاهی نیز با آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند و با مقام معظم رهبری عهدی دوباره بستند.

همگام با دانشگاهیان انجام گرفت؛ تجدید میثاق جهادگران جهاددانشگاهی با آرمان های امام خمینی(ره)/ بستن عهدی دوباره با مقام معظم رهبری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، همگام با دانشگاهیان، جهادگران جهاددانشگاهی نیز با آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند و با مقام معظم رهبری عهدی دوباره بستند.در این مراسم  بیانیه دانشگاهیان و جهادگران کشور قرائت شد.

 این مراسم با حضور دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی، دکتر محمد زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و روسای دانشگاه ها امروز، ۱۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این مراسم ضمن قرائت زیارتنامه امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و عضو هیات امنای جهاددانشگاهی طی سخنانی اظهار کرد: خدا را شاکریم توفیق داشتیم در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ورود به چهل و پنجمین سال تأسیس نظام‌ اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی، به همراه دانشگاهیان در محضر امام(ره) و احیاگر این ملت و مجدد دین حضور داشته باشیم.

وی افزود: در زیارت امام راحل(ره) درس‌های فراوانی وجود دارد و مهمترین آن‌ها درس‌هایی است که خود ایشان به مردم و دانشگاهیان آموخت. امام(ره) مردم را به حرکت درآورد، ناامیدی را از جامعه زدود و جهت حرکت را به مردم نشان داد. امام(ره) در دوران ناامیدی با جدیت قیام کرد. امروز ایران در مناسبات جهانی حرفی برای گفتن دارد اما زمانی که امام(ره) قیام را آغاز کرد، ملت ایران ملتی خم شده در زیر بار ظلم خارجی‌ها و استبداد داخلی بود.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: ملت ایران در دوران شاهنشاهی فقیر و تحت فشار بود و امام(ره) در این محیط برای خدا قیام کرد و همین شجاعت و قیام لله او باعث احیا و حرکت جامعه شد. ملت‌های بسیاری تاکنون قیام کرده‌اند اما قیام آنها گاهی منجر به رفتن یک دیکتاتور و آمدن دیکتاتوری دیگر شد و مردم نقشی در اداره کشور نداشته‌اند.

وی بیان کرد: انقلاب شوروی و فرانسه از این دست انقلاب‌ها بوده‌اند. امام(ره) در انقلاب ایران مردم را به صحنه آورد و آن‌ها را در صحنه نگه داشت و کشور را با همین مردم اداره کرد. مردم جنگ را اداره کردند و کشور را پیش بردند و حماسه آفریدند. نظام علمی کشور با انقلاب اسلامی به قله‌ها رسیده و امروز دو درصد تولید دانش جهانی را در اختیار دارد. افتخارات فراوانی در علوم مختلف به دست آمده که همگی ناشی از حرکتی بود که به رهبری امام(ره) و در دل مردم رخ داد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی تصریح کرد: توصیه محوری امام(ره) قیام‌لله است. مبارزه با طاغوت نفس، اولین قدم در این مسیر است. در مرحله دوم مبارزه با طاغوت‌های بیرونی در تفکر امام(ره) آمده است. حرکت جامعه به سمت آرمان‌ها، حق، عدالت و معنویت تداوم این مسیر است. آموزش عالی و دانشگاه‌ها این مسئولیت را بیش از دیگران به دوش دارند و آینده روشن و مسیر سرافرازانه امروز کشور علیرغم تمام فتنه‌ها در حال حرکت است و دانشگاه‌ها پیشروی این‌ حرکت هستند.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها با حل مسائل و تربیت انسان‌های شایسته برای اداره کشور بار اصلی راهبری حرکت جامعه را به سمت اهداف متعالی در پیش دارند. امروز با امام راحل(ره) و جانشین شایسته ایشان مقام معظم رهبری عهد می‌بندیم و به خدای خود اعلام می‌کنیم که در این راه محکم، استوار و با اراده حرکت خواهیم کرد.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم بیانیه دانشگاهیان و جهادگران کشور در تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری قرائت شد که به شرح ذیل است.

متن بیانیه دانشگاهیان و جهادگران کشور

«وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ؛ ما اراده کرده‌ایم بر کسانی که در زمین به ضعف کشیده شده‌اند منت گذاریم و آن‌ها را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم».(قصص ۵)

سپاس و حمد بیکران، خدای بی‌همتا را که بر ما منت نهاد و نعمت انقلاب اسلامی را برای ما ارزانی داشت تا پرچم باشکوه حاکمیت«الله» را برای بلندای نهضت‌های مردمی جهان به اهتزاز در آوریم.

در آستانه چهل و چهارمین بهار پیروزی، ما دانشگاهیان ایران زمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به همه ملت شریف ایران، مسلمانان و مستضعفان جهان تبریک می‌گوییم و در این مکان مطهر به روح بلند و ملکوتی امام راحل(ره) و شهیدان همیشه حاضر درود می‌فرستیم و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و بنیانگذار کبیر آن تجدید میثاق کرده با مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای تجدید بیعت می‌نمائیم که تا آخرین نفس و تا ظهور آخرین منجی مهدی موعود(عج) انقلابمان و خون شهیدان‌مان را پاس بداریم.

۱- نیک می‌دانیم که آرمان های امام راحل برآمده از آموزه‌های قرآن و عترت است و هرگز غبار زمان نمی‌پذیرد و یقیناً جانشین او نیز همین گونه است. اطاعت از آنان، همان اطاعت از خدا و رسول است. از همین رو، رهنمودهای آن رهبر حکیم را در همه زوایای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، آویزه جان خویش نموده و با بازخوانی تجربه‌های ارزشمند تاریخ انقلاب، مسیرهای پیشرفت، تعالی و استقلال ملت عزیزمان را سرعت خواهیم بخشید.

۲- جهان سلطه، آمریکا و رژیم صهیونیستی جنایت کار، علیرغم شکست‌های پی در پی در طول سالیان رویارویی با انقلاب اسلامی، هنوز در رویای تغییر نظام با تسلیم ما هستند و با اجیر کردن جریان‌های تکفیری و افراطی و عناصر خودفروخته خارج و فریب برخی عناصر ناآگاه داخلی، با تبلیغات وسیع رسانه‌ای، در حال القای باور ناتوانی نظام و ناامیدی در میان امت عزیز به ویژه جوانان هستند. بیگمان هر یک از اینها، گناهی نابخشودنی است که قطعاً توسط مردم غیرتمند، بانوان فرهیخته و جوانان برومند کشورمان بی‌پاسخ نخواهد ماند.

۳- ما دانشگاهیان اهانت جنون‌آمیز به قرآن کریم و مرجعیت و رهبری جهان اسلام را به شدت محکوم نمی‌نمائیم و ضمن محکومیت اقدام نابخردانه قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی، حمایت همه جانبه خود را از سپاه اعلام داشته و به نیروهای منسجم نظامی- انتظامی خود افتخار می‌نمائیم.

۴- معتقدیم یگانه راه پیشرفت و عزت ایران اسلامی، اتکا به خداوند متعال و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بی‌شمار فرزندان ایران بزرگ است. ما هرگونه وابستگی و چشم امید داشتن به شرق و غرب را عین انحطاط می‌دانیم و یکبار دیگر اعلام می‌کنیم که عزت و افتخار ملت و کشور ما در گرو جهاد علمی، فرهنگی، تولید ملی و اتکا به دانشجویان و جوانان غیور و اندیشمند این مرز و بوم است. لذا با قدرت در کنار دولت ایران اسلامی تلاش می‌کنیم تا سلاح تحریم دشمن را با افزایش شتاب علمی کشور و رونق اقتصاد دانش بنیان، کم‌اثر و به قوه الهی بی‌اثر کنیم.

۵- باور داریم که دانشگاه‌های ما ظرفیت آن را دارند که در مسیر تربیت انسان‌های الهی، پرورش جوانان انقلابی را برعهده گیرند. صرف پرورش جوانان برومند، مومن و انقلابی نمائیم تا به حول قوه الهی به الگویی ستودنی برای همه ملت‌های عالم تبدیل شود.

۶- از این مکان نورانی به روح بلند و پاک شهیدان تمامی تاریخ، مردان و زنان و کودکان همه نسل‌ها در تمام کشورهای تحت سلطه، سرداران و سروقامتان بخون خفته) شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت درود و سلام می‌فرستیم و از آنان برای سربلندی، عزت و سلامتی رهبر عزیزمان امام خامنه‌ای و کشور قدرتمندمان مدد می‌خواهیم تا بتوانیم امانت بزرگ انقلاب اسلامی را به صاحب اصلی آن امام مهدی تحویل دهیم و زمان حکومت الهی‌اش را درک کنیم.