logo logo
ارسال شده در تاریخ 2017/8/9 - ساعت 8:42 ارسال شده در دسته اخبار معاونت پژوهشی

بازدید مدیران و کارشناسان جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر از دو پروژه پرورش ماهی در قفس مؤسسه جهاد نصر

به گزارش معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، در سال گذشته بیش از 20 تور قفس پرورش ماهی تولیدی واحد، در دریای خزر نصب و بهره­برداری شد و از خردادماه سال جاری، این تورها برای شستشو و آماده­سازی برای دوره آتی پرورش ماهی، از آب خارج شده است. در این خصوص روز یک­شنبه مورخ 15/05/1396، تعدادی از تورهای استفاده شده در دو منطقه لاریم و نوشهر توسط مدیران و کارشناسان جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر بازدید و با مدیران و کارشناسان تلاشگران البرز در خصوص عملکرد آنها، مذاکرات کارشناسی انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در بازدید میدانی از تورها و دریافت نظرات نصاب­ها و کارشناسان مرتبط با این دو پروژه پرورش ماهی در قفس، مشخص شد که استحکام مش­ها، طناب­ ها و دوخت­ های تورها در زمان بهره­ برداری بسیار مطلوب و کیفیت آنتی­فولینگ آنها پس از شش ماه، مناسب بوده به طوریکه در تورهایی که در فصل­های بسیار گرم (تیر و مرداد) نصب بودند، پس از هشت ماه بهره­ برداری، جلبک­ها و صدف­ها در ساختار تور نفوذ آنچنانی نداشته و به راحتی از سطح تور جدا می­شوند.

در این بازدید، با توجه به ارزیابی مثبت مدیران و کارشناسان شرکت تلاشگران البرز از کیفیت تورهای تحویلی سال گذشته، جلسه ­ای با حضور آقای مهندس قلعه ­قوند، مدیرعامل این شرکت و آقای دکتر ورسه ­ای رئیس واحد صنعتی امیرکبیر، در خصوص ادامه همکاری دو جانبه و تأمین تورهای مورد نیاز، در منطقه لاریم استان مازندران شرکت برگزار شد. در این جلسه ضمن تبادل­ نظر در خصوص ویژگی­های فنی تورهای استفاده شده، مشخصات مدنظر کارشناسان شرکت مذکور برای تورهای آتی اعلام و مقرر شد؛ مذاکرات کارشناسی در خصوص ویژگی­های فنی، قیمت و زمان تحویل تورها، در اسرع وقت نهایی شود.