ویژه برنامه «جوانه» در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ویژه برنامه جوانه به مناسبت ورود دانشجویان سال اولی در تاریخ ششم آبان در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سخنرانی شاهین فرهنگ برگزار شد.

بنا براین گزارش دکتر علی اکبر مرآتی سرپرست جهاد دانشگاهی واحد امیرکبیر ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم گفت: مسئولیت اصلی جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی مسئولیت فرهنگی است و با این مسئولیت کارهای خودش را شروع کرده و ماموریت های بعدی آن در حوزه پژوهش و آموزش نیز متأثر از  همین درون مایه فرهنگی می باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر تعداد دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه و ضمن اشاره به برگزاری مسابقات مناظره در جهاد دانشگاهی به منظور تقویت فرهنگ گفت و گو، افزود: بیش از ۱۵ هزار دانشجو و دو هزار و پانصد نفر هیات علمی و استاد دانشگاه در دانشگاه امیرکبیر وجود دارند و طبیعتا سلایق و اختلاف نظرهای مختلفی وجود دارد ولی آن چیزی که مهم است این مسئله است که چگونه با هم و در کنار هم تبادل افکار کنیم و همدیگر را برای کمک به ارتقای سبک زندگی خودمان در این محیط دانشگاهی یاری گر باشیم.

در این ویژه برنامه، سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهي صنعتی امیرکبیر در پاسخ به مطالبه مقام معظم رهبري(مدظله‌‏العالي) مبني‌بر «نياز جامعه به ترويج كرسي‏‌هاي آزادانديشي و برگزاري مناظره‌هاي قانونمند توأم با امكان داوري» اقدام به طراحي و اجراي « مناظره دانشجويان دانشگاه صنعتی امیرکبیر» نموده كه با مشاركت دانشجویان این دانشگاه در سالن مولانای آمفی تاتر مرکزی این دانشگاه برگزار گردید.

در این مناظره گروه پرسش و آرمان که از فینالیست های مسابقه مناظره دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۱۴۰۱ بودند بر سر گزاره با عنوان «مردم اسرائیل و حکومت آن از هم متمایز هستند» در دو سوی موافق و مخالف به مناظره پرداختند و نمونه ای از انجام گفت و گوی آزاد اندیشانه حول محور یاد شده را برای دانشجویان به نمایش گذاشتند. در این مناظره تلاش گردید نودانشجویان با موضوع نحوه تشکیل دولت صهیونیستی و ساختار آن در مناطق اشغالی آشنا گردند.

بخش دیگر این ویژه برنامه،  به معرفی طرح «دانش پن»  اختصاص داشت؛ سید محمدرضا قانع فر دبیر اجرایی سازمان دانشجویان ضمن معرفی این طرح به  مزایای استفاده از این طرح برای دانشجویان و نحوه تخصیص جوایز به برگزیدگان پرداخت.

اجرای چند قطعه موسیقی توسط دانشجویان کانون موسیقی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دیگر برنامه های این ویژه برنامه بود.

در بخش پایانی این ویژه نامه، استاد شاهین فرهنگ به موضوع هدف در زندگی دانشجویی پرداخت و در بخشی از آن اشاره داشت: هدف گذاری باید مشخص و کمی باشد و بتوانیم در دوره های زمانی مختلف آن را پایش کنیم. همچنین تغییرات جهت بهبود زندگی را به تدریج و بدون شتاب زدگی انجام دهیم تا بتوانیم به تدریج به اهداف بزرگتر نائل شویم و در این مسیر از شکست های رخ داده هراسی نداشته باشیم که هر شکست تجربه ای جهت رسیدن به موفقیت در مراحل بعدی است.

گفتنی است در پایان این برنامه هدایایی به رسم یادبود به همه شرکت کنندگان اهدا گردید. علاقمندان جهت اطلاع از برنامه­ های فرهنگی جهاددانشگاهی امیرکبیر می­توانند به کانال@aut_jd  مراجعه و یا با شماره ۶۶۹۵۰۹۸۱ داخلی ۱۰۳ تماس حاصل نمایند.